• W czwartym tygodniu stycznia, Kotki realizowały blok tematyczny "Kim będę?". Dzieci w tym czasie wykonały następujące aktywności:

Rozpoznawały zawód, opisywały, czym dana postać się zajmuje, podpisywały ilustracje

Rysowały, kim chcą zostać

Podczas zabawy "Mali konstruktorzy", w zespołach 4 osobowych, tworzyły mur: najgrubszy, najdłuższy, najwyższy. Porównywały swoje mury, opisywały je.

„Jestem rzeźbiarzem”- wykorzystując piasek kinestetyczny tworzyły własne rzeżby

Zapoznały się z legendą o dzielnym szewczyku i smoku wawelskim

Bawiły się w "szewczyka", rozmawiały o takich cechach jak spryt, kreatywność

Powtórzyły poznane już literki, wykonując je z kolorowych drucików.

Ćwiczyły swoją sprawność manualną podczas zabaw w "Salonie piękności U KOTKÓW", a także pogłębiały wiedzę na temat pracy fryzjera, kosmetyczki

Bawiły się w "murarza"

Wykonywały ćwiczenia gimanstyczne indywidualnie i w parach

Dzieci wykonywały zadanie z programu „Uczymy Dzieci Programować” pt. „Mroźnie i zimowo”„ wg Anny Świć. Dzieci dowiedzialy się czym jest igloo, jak można go zbudować, jaką pełni funkcję. Igloo było też motywem przewodnim zakodowanych aktywności.

W trzecim tygodniu stycznia realizowano blok tematyczny: "Za zimową szybą”. Dzieci w tym czasie:

„Moje śnieżynki”- ćwiczyły umiejętność posługiwania się nożyczkami- wycinały swoje gwiazdki śniegowe.

Odbyły się obchody Dnia Kubusia Puchatka.

Dzieci rozwiązywały zagadki ze „Stumilowego lasu”.Wykonywały misiową gimnastykę ; kosztowały przysmak misia-miodek;szukały słoika miodu ukrytego w sali;wykonywały portret Kubusia Puchatka. Za udział w zajęciach otrzymały pamiątkowe medale.

Doskonaliły umiejętność kodowania poprzez zabawę edukacyjną „Super Doc”

Dzieci wykonywały zadanie z programu „ Uczymy Dzieci Programować” pt „ Kocham Babcię i Dziadka” wg Anny Świć. Dzieci zakodowywały wieże z kubeczków oraz ogromne serce dla Babci i Dziadka.

Drugi tydzień stycznia w grupie Kotków minął pod hasłem: „Serce dla babci i dziadka”.  Dzieci w tym czasie:

Brały udział w koncercie edukacyjnym Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavia oraz Teatru Naszej Wyobraźni z Gołkowic w WCK pt. „Polskie tańce narodowe”.

„Moja rodzina”- rozmawiały na temat rodziny w oparciu o wiersz „Album rodzinny”, wymieniały imiona swoich dziadków.

Wykonywały zaproszenia oraz prezenty w formie serca dla dziadków i babć.

Poznały litery : S, s w oparciu o wyraz serce, dzieliły na sylaby i głoski, przeliczały ilość głosek

Poznały piosenki: „Kiedy babcia była mała…” oraz „Życzenia dla babci i dziadka”

Brały udział w uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka prezentując jasełka oraz piosenki i wiersze dla dziadków.

Portrety- wykonały portrety babci i dziadka metodą origami.

Bal karnawałowy- brały udział w zabawach, konkursach oraz zawodach prowadzonych przez wodzireja. Bawiły się i tańczyły do skocznej muzyki.

_____________________________________________________________________________________________________

Pierwszy tydzień stycznia upłynął Kotkom na poszerzaniu wiadomości na temat kosmosu. Dzieci w tym czasie:

Stworzyły w sali kącik tematyczny

Przeglądały literaturę i grały w gry dotyczące kosmosu

Poznały planety układu słonecznego

Dzieci wykonały także kolejne zadanie w ramach programu Uczymy Dzieci Programować.