• O nas

• Publiczne Przedszkole nr 18 znajduje się na os. XXX - lecia 61 w Wodzisławiu Śl. Decyzją Prezydenta Miasta przedszkole oddano do użytku z dniem 01.09.1982 r. jako placówkę 6 - oddziałową. Obecnie przedszkole jest placówką 4 - oddziałową mogąca przyjąć 90 dzieci. Do przedszkola przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W szczególnych przypadkach przyjmujemy dzieci 2,5 letnie. Placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 6.30 do 17.00.

Przedszkole znajduje się w centrum osiedla mieszkaniowego. Budynek jest piętrowy. Na piętrze znajdują się 2 sale dydaktyczne i 2 na parterze. Na piętrze przy sali dzieci najmłodszych znajduje się  taras z którego  przy sprzyjających warunkach pogodowych korzystamy. Dzieci korzystają również z ogrodu przedszkolnego, który jest przestronny i dobrze wyposażony w urządzenia i sprzęt terenowy tj. piaskownice, sprężynowce, zjeżdżalnię, bocianie gniazdo,  rowerki, hulajnogi itp.

Przedszkole realizuje swoje zadania opiekuńcze, wychowawcze i dydaktyczne w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego. Dobrane programy są zgodne z koncepcją pracy przedszkola oraz uwzględniają potrzeby i możliwości rozwojowe wychowanków.

Nad bezpieczeństwem i wszechstronnym rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana kadra pedagogiczna, wspierana przez pracowników obsługi i administracji.

W placówce panuje miła i rodzinna atmosfera. W ciągu  roku szkolnego stwarzamy wiele okazji do  współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym.