• Realizacja podstawy progamowej - maj 2023

• W trzecim tygodniu maja w grupie „Kotków” realizowano blok tematyczny :” Wiosenne barwy i dźwięki.”. Dzieci w tym czasie:

-”Wiosna na łące”-poznały kwiaty, które można spotkać na łące: maki, kończyna, chabry, stokrotki, krwawnik pospolity; układały puzzle przedstawiające kwiaty łąk

- Poznały etapy rozwoju motyla: jajeczka, gąsienica, poczwarka, motyl.

- Wykonały motyla poprzez składanie kartki w „harmonijkę”

- ”Zwierzęta na łące”-poznały zwierzęta mieszkające na łące: biedronki, ślimaki, ważki, gąsienice, motyle.

- Poznały znaczenie słowa ”boża krówka”

- Ile kropek brakuje?”-utrwaliły umiejętność liczenia ; współdziałały z partnerem podczas zabawy.

- Wykonywały pracę plastyczną pt „Wiosenna łąka”, gdzie odbijały widelce w farbie (kwiat) a resztę kwiatka domalowywały farbą i pędzlem.

- Oglądały książki o zwierzętach-wyszukiwały ilustracje przedstawiające ślimaki; poznały ciekawostki na ich temat; lepiły z plasteliny ślimaki

-”Ł „ jak łopata-poznały literę „ł”, „Ł”

NIECODZIENNE WYZWANIA

Cała grupa uczestniczyła w zabawach sportowych, które pozwoliły wyłonić reprezentantów do Olimpiady Sportowej.

Dzieci uczestniczyły w między przedszkolnej Olimpiadzie Sportowej.

Dzieci wykonywały zadanie z programu „ Uczymy Dzieci Programować” pt „ Kod w muzyce ukryty” wg Anny Świć. Dzieci układały obrazek na podstawie podanego wzoru ; próbowały układać obrazki zgodnie z podanymi w zadaniu informacjami.

Drugi tydzień maj w grupie Kotków minął pod hasłem: „Podróże po Europie”.

Dzieci w tym czasie:

Wspólnie zorganizowały kącik tematyczny oraz książki poprzez przyniesienie swoich książek związanych z Europą, atlasów itp.

Europa z lotu ptaka- zabawa ilustrowana; podróż latającym dywanem

F jak flaga- poznały litery „f”, „F”

12 złotych gwiazdek- poznały symbol Unie Europejskiej, wykonały flagę unijną

Wyprawa do Europy Zachodniej- prezentacja multimedialna. Poznały kraj tulipanów i wiatraków czyli Holandię oraz kraj byłego klubu reprezentanta Polski R. Lewandowskiego Bayern Monachium- Niemcy