• W minionym tygodniu (19.12-23.12) w grupie „Kotków” nadal realizowano blok tematyczny „Magia Świąt”. Dzieci w tym czasie:

-Ubierały przedszkolną choinkę w ozdoby świąteczne

-Uczestniczyły na terenie przedszkola w koncercie kolęd

-Odbyła się uroczysta Wigilijka grupowa; dzieci składały sobie życzenia; śpiewały kolędy; szukały prezentów pod choinką; zjadły uroczysty wigilijny obiad

INTERESUJĄCE SPOTKANIE

-Uczestniczyły w spotkaniu z Panem Prezydentem, który przeczytał dzieciom bajkę pt. „Dziadek do Orzechów i myszy”. Dzieci złożyły gościowi życzenia, wręczyły prezent .

NIECODZIENNE WYZWANIA

-Odbyło się wręczenie nagród za udział w przedszkolnym konkursie plastycznym na kartkę bożonarodzeniową. Z grupy „Kotków” nagrody otrzymali :

Rałał Sz., Tymon K., Michalina K.

- prace pozostałych dzieci zostały wyróżnione

-W konkursie plastycznym „Święty Mikołaj przyjacielem dzieci”- wyróżnienie zdobyła Kalina S.

-W konkursie plastycznym „ Karta Bożonarodzeniowa”-Madzia R. zdobyła III miejsce

Dzieci wykonywały zadanie z programu „Uczymy Dzieci Programować” pt. „Czekamy na Święta”„ wg Anny Świć, gdzie dzieci rozpoznawały symbole świąteczne; odkodowywały obraz choinki, gwiazdki i prezentu; układały świąteczny obrazek; układały świąteczne sudoku.

_______________________________________________________________________________

W dniach od 11.12-16.12 w grupie „Kotków” realizowano blok tematyczny: Magia Świąt”.

Dzieci :

Rozmawiały na temat zwyczajów i tradycji świątecznych; tworzyły gazetkę pt. ”Boże Narodzenie”; dobierały podpisy do sylwet, takie jak : aniołek, gwiazdka, sianko, Boże Narodzenie.

Wykonywały prezenty dla Rodziców- ”Choinka” - tekturę obklejały włóczką; ozdabiały choinkę kolorowymi kuleczkami.

Uczyły się piosenek na Jasełka dla Rodziców

Wykonywały pracę plastyczną pt .”Świąteczna choinka”, gdzie :

6-latki-wycinały paski zielonego papieru i tworzyły z nich choinkę

5-latki- odbijały kółka moczone w zielonej farbie,

a następnie wszyscy ozdabiali choinki kolorowymi cekinami

Dzieci z grupy „Kotków” przygotowały dla swoich najbliższych przedstawienie pt. „Magia Świąt”.
          Dzieci przybliżyły zwyczaje i tradycje związane ze świętami (ubieranie choinki; budowanie bałwana ze śniegu) a następnie przedstawiły historię sprzed tysięcy lat. Były więc : dzieci, choinka, bałwanek, Maryja, Józef, pastuszkowie, królowie, a także aniołki. Wszystko oparte było o muzykę, ruch i taniec.

Na zakończenie dzieci zaśpiewały Jezuskowi kołysankę, a Rodzicom wyśpiewały świąteczne życzenia. Po występach dzieci wręczyły Rodzicom własnoręcznie wykonane choinki.

NIECODZIENNE WYZWANIA

Uczestniczyły w WCK w ramach projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w projekcji filmu pt „Kacper i Emma – Magiczne Święta”, który wprowadził dzieci w świąteczny nastrój przypominając, aby te szczególne dni spędzić w gronie najbliższych.

______________________________________________________________

Drugi tydzień grudnia w grupie Kotków minął pod hasłem: „Kulinarne ciekawostki”.  Dzieci w tym czasie:

Brały udział w koncercie orkiestry górniczej KWK Knurów- Szczygłowice w Publicznym Przedszkolu Nr 19- poznały instrumenty dęte oraz ich brzmienie.

Rozmawiały nt. Mikołaja, poznały nowe słowa do globalnego czytania, uczestniczyły w zabawie „Jedzie Mikołaj”.

Wykonały pracę plastyczną „Mikołaj”.

Brały udział w spotkaniu ze św. Mikołajem- tańczyły i śpiewały dla gościa piosenki, otrzymały prezenty od Mikołaja.

Uczestniczyły w zajęciach plastycznych i sensorycznych w Cenrum Edukacji przy SP 5 w Wodzisławiu Śląskim.

Zwiedzały Sztolnię- zapoznanie z historią św. Barbary, działaniem maszyn tj. kombajn chodnikowy, lutnia i ładowarka. Spotkanie ze Skarbkiem.

Rozwiązywały kolejne zadanie z programu Uczymy dzieci programować „W krainie św. Mikołaja”.

Uczestniczyły w spotkaniu z uczniami SP 28 z klasy sportowej, obserwowały popisy sprawnościowe uczniów.

Słuchały bajek czytanych przez mamę Róży.