• Realizacja podstawy programowej - kwiecień 2023

• W trzecim tygodniu kwietnia w grupie „Kotków” realizowano blok tematyczny : ”Eko stylem życia”. Dzieci w tym czasie:

-”Skąd się biorą śmieci?”- próbowały ustalić skąd się biorą śmieci oraz utrwaliły w jaki sposób należy segregować odpady.

-Poznały znaczenia znaków na opakowaniach.

-Uczestniczyły w ćwiczeniach gimnastycznych z wykorzystaniem gazet

-”G „ jak globus-poznały literę „g”, „G”

Uczestniczyły w Szkole Muzycznej im W. Kilara w koncercie muzycznym. Poznały nazwy, wygląd, sposoby gry na instrumentach, takich jak : trąbka, puzon, gitara, skrzypce, akordeon, fortepian, ksylafon.

Odbył się w naszym przedszkolu koncert muzyczny pt „Wiosenne przebudzenie fletowym brzmieniem" .Dzieci poznały flet boczny oraz flet piccolo.

NIECODZIENNE WYZWANIA

Brały udział w akcji sprzątania świata, gdzie zbierały i segregowały śmieci do odpowiednich worków.

Dzieci wykonywały zadanie z programu „Uczymy Dzieci Programować” pt. „Leśne zagadki” wg Anny Świć. Dzieci układały obrazek na podstawie podstawowego wzoru; przypisywały ślady do odpowiednich zwierząt.

Drugi tydzień kwietnia w grupie Kotków minął pod hasłem: „Strażnicy książek”.

Dzieci w tym czasie:

Wspólnie zorganizowały kącik książki poprzez przyniesienie ulubionych swoich książek.

Dzieje książki- prezentacja multimedialna. Poznały etapy powstawania książki oraz jej elementy tj.- okładka, strona, spis treści.

„Skarga książki”- słuchały wiersza J. Huszczy i rozmawiały o zasadach szanowania książek.

Książka na głowie- zabawa ruchowa ćwicząca prawidłową postawę.

Poznały rodzaje książek takie jak: encyklopedia, atlas, książki przyrodnicze, bajki do kolorowania, baśnie, opowiadania

Wąż- zabawa ruchowa ze śpiewem

Rozpoznawały po rekwizytach i ilustracjach znane baśnie

Zaczarowany świat wierszy- rozbudzanie zainteresowań polską poezją poprzez słuchanie wierszy.

Powiedz pięknie wiersz- chętne dzieci recytowały znane wiersze m.in. Dzik, Wlazł kotek na płotek itp.

Wykonały baśniową pracę plastyczną

Rymowanki- zabawy słownikowe, dopowiadanie rymów do końcówek wersów w wierszach.

Zabawy rytmiczne- wystukiwały odpowiedni rytm do zjawisk pogodowych.

Uczestniczyły w zabawach "Czapka niewidka" oraz "Droga Jasia i Małgosi"

Odwiedziły pobliską księgarnię, gdzie oglądały znajdujące się tam książki