• Dzień Misia

• 25 listopada obchodziliśmy Dzień Misia. W tym dniu w naszym przedszkolu spotkały się misie małe, średnie i duże, brązowe, szare, różowe... a każdy z nich był wyjątkowy, kochany i mięciutki. Dzieci brały udział w różnych zabawach, częstowały się misiowym ciastem oraz z serdecznością przyjęły wyjątkowego gościa - uroczą pandę, która rozdała przedszkolakom upominki.

• Dzień Praw Dziecka

• 21 listopada w naszym przedszkolu odbyły się obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka ustanowionego z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka. We wszystkich grupach wiekowych odbyły się tematyczne zajęcia, na których dzieci wypowiadały się na temat swoich praw i obowiązków.

"Prawa dziecka" - Janusz Korczak

Niech się wreszcie każdy dowie

I rozpowie w świecie całym,

Że dziecko to także człowiek,

Tyle, że jeszcze mały.

Dlatego ludzie uczeni,

Którym za to należą się brawa,

Chcąc wielu dzieci los odmienić,

Spisali dla was mądre prawa.

Więc je na co dzień i od święta

Spróbujcie dobrze zapamiętać:

Nikt mnie siłą nie ma prawa zmuszać do niczego,

A szczególnie do zrobienia czegoś niedobrego.

Mogę uczyć się wszystkiego, co mnie zaciekawi

I mam prawo sam wybierać, z kim się będę bawić.

Nikt nie może mnie poniżać, krzywdzić, bić, wyzywać,

I każdego mogę zawsze na ratunek wzywać.

Jeśli mama albo tata już nie mieszka z nami,

Nikt nie może mi zabronić spotkać ich czasami.

Nikt nie może moich listów czytać bez pytania,

Mam też prawo do tajemnic i własnego zdania.

Mogę żądać, żeby każdy uznał moje prawa,

A gdy różnię się od innych, to jest moja sprawa.

Tak się tu wiersze poukładały,

Prawa dla dzieci na całym świecie,

Byście w potrzebie z nich korzystały

Najlepiej, jak umiecie.

• Uroczyste odśpiewanie hymnu...

• Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w naszym przedszkolu o godzinie 11:11 uroczyście rozbrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Dzieci ubrane na galowo, z kotylionami, flagami z dumą odśpiewały nasz narodowy hymn. Edukacja patriotyczna od najmłodszych lat pełni ważną rolę w rozwoju dzieci, umacnia więź z Polską, kształtuje świadomość obywatelską, uczy szacunku do wartości, symboli.

• Bal z okazji Dnia Postaci z Bajek

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki z grupy Misie i Kotki wzięły udział w bajkowym balu.

Dzieci brały udział w zabawach wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, a podczas podróży pociągiem odwiedziły Babę Jagę, królową lodu Elzę oraz Kopciuszka. Rozwiązywały pozostawione w liście zadania. Były muzyczne zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.

• Jesień malowana dźwiękiem

• 4 listopada w naszym przedszkolu odbył się koncert "Jesień malowana dźwiękiem". Dzieci zapoznały się z budową i historią wiolonczeli, miały okazję wysłuchać kilku przepięknych utworów. Słuchanie muzyki wykonywanej na żywo pobudza wrażliwość dzieci oraz daje możliwość odkrycia w sobie powołania do nauki na wybranym przez siebie instrumencie.

• Dzień Dyni u Lisków i Żabek

• "Jak przyjemnie i wesoło, kiedy dynia krąży w koło - dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!"

Żabki i Liski poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły swoją wiedzę na ich temat. Dzieci miały okazję przekonać się, jak smakują gofry dyniowe, a także wzięły udział w dyniowych zabawach ruchowych. Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń!