• Zajęcia otwarte w grupie Misie

• 31 marca w grupie "Misie" odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć brzmiał "Od nasiona do rośliny", który związany jest z realizacją innowacji prowadzonej w grupie. Najpierw w sali dzieci przypomniały sobie oraz utrwaliły informacje na temat tego, co jest potrzebne nasionom, a później roślinom, do rozwoju. Misie przypomniały sobie podział na cebulki, nasiona, bulwy i sadzonki, najpierw układając w odpowiedniej kolejności, a później podpisując obrazki etapu wzrostu tych roślin. Druga część zajęć odbyła się w ogrodzie przedszkolnym, gdzie dzieci wraz z rodzicami siali i sadzili warzywa w przygotowanych jesienią skrzyniach. Zobaczyły również, jak wzrastają warzywa wysiane na początku marca.

• Zajęcia otwarte w grupie Kotki

• "Muzyka przyjaźni" to tytuł zajęć, które odbyły się 29 marca w grupie "Kotków". Celem zajęcia było wykorzystanie literatury dziecięcej w eliminowaniu zachowań negatywnych oraz wzmacnianie właściwych zachowań dzieci. "Kotki" wysłuchały opowiadania o gąsienicy Lilii oraz uczestniczyły w zabawach "Pląsy na łące", "Powitanie przyjaciół", "Gąsienica Basia". W zajeciach uczestniczyli rodzice, którzy pomogli swoim pociechom w kreatywnym wykonaniu gąsienicy ze skarpety.

• Zajęcia otwarte w grupie Żabki

• "Żabie zabawy" - tak brzmiał temat piątkowych zajęć w grupie Żabki z udziałem rodziców. Dzieci z uwagą oglądały teatrzyk pt. "Zielona żaba", doskonaliły umiejętności z zakresu małej motorki podczas zajęć matematycznych oraz zabawy kulkami hydrożelowymi. Dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach.

• Udział w konkursie "Wierszyki łamiące języki"

• Aleksandra i Marcin z grupy "Misie" oraz Hania z grupy "Kotki" wzięli udział w miejskim konkursie logopedyczno-recytatorskim "Wierszyki łamiące języki" zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 9 w Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim pod patronatem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Nasi wychowankowie wykazali się umiejętnością prawidłowego artykułowania wszystkich głosek i talentem recytatorskim. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy odwagi i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego przedszkola.

• Dzień Kolorowej Skarpetki

• 21 marca założyliśmy kolorowe skarpetki na znak solidarności i zwrócenia szczególnej uwagi na osoby z dodatkowym chromosomem - jest to bowiem data Światowego Dnia Zespołu Downa. Data nie jest przypadkowa, nawiązuje do dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21. parze, który posiadają osoby z zespołem Downa.

• Pierwszy Dzień Wiosny

• Choć pogoda tego dnia odpowiadała słowom przysłowia "W marcu, jak w garncu", nie przeszkodziło to przedszkolakom gorąco powitać Panią Wiosnę. Każda grupa przygotowała wierszyk lub piosenkę oraz "wiosenne gadżety" i krótkim wystąpieniem pożegnały zimę i powitały wiosnę.

• Tydzień Bajek Polskich

• Wszystkie grupy naszego przedszkola uczestniczyły w realizacji projektu pt. #tydzienbajekpolskich autorstwa Pani Marty Murawskiej. Celem projektu jest promowanie polskich, dawnych bajek wśród dzieci. Przedszkolaki poznały przygody Reksia, Bolka i Lolka, Misia Uszatka, Pomysłowego Dobromira, Kota Filemona czy Baltazara Gąbki. Zaproponowane zadania przez organizatora przyniosły wiele radości, a także były inspiracją do wielu twórczych zabaw.

• Dzień Kobiet

• 8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu, wszyscy chłopcy, w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez słodkości, drobnych upominków i kwiatów... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.

• Dzień dinozaura

• Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Do tego stopnia, że w kalendarzu świąt nietypowych poświęcono im specjalne wydarzenie - Dzień Dinozaura. W naszym przedszkolu także świętowaliśmy ten dzień. Zadania i zabawy były poświęcone prehistorycznym gadom. Dzięki temu dzieci mogły poznać wiele ciekawostek z ich życia.