• Dzień Kota

• "Ma pazurki, mocno drapie, szczury płoszy, myszki łapie..."

17 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Kota. Wszystkie dzieci upodobniły się w tym dniu do tych czwornonożnych przyjaciół. Był to też doskonały czas, by zapoznać się z ciekawostkami na temat życia kotów, kocie zabawy ruchowe, zawody, kto szybciej wypije mleczko. Jednakże głównym celem ustanowienia tego święta jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. Pamiętajmy o tym, zwierzę to nie zabawka.

• Walentynki

• 14 lutego w naszym przedszolu nie zabrakło koloru czerwonego, wszystko za sprawą święta zakochanych - Walentynek. W tym roku obchodziliśmy je nieco inaczej - jako dzień pełen szacunku, przyjaźni i miłości z językiem migowym.

• Teatrzyk

• W poniedziałkowy poranek, 6 lutego, przedszkolaki poznały baśniową przygodę cukiernika Mikołaja, który z miłości do księżniczki wyruszył w podróż po magiczne, złote dukaty. Dzięki aktorom Teatru Skrzat, dzieci miały okazję śmiać się, bawić i wzruszać. To było fantastyczne spotkanie!

• Poznanie pracy pilota

• 2 lutego nasze przedszkole odwiedził niecodzienny gość - pan Piotr - tata Kalinki i Teodora, wykonujący interesujący zawód pilota Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Opowiedział dzieciom wiele ciekawostek związanych z pracą pilota m.in kto wchodzi w skład ekipy ratunkowej, czym zajmuje się LPR. Za pomocą prezentacji multimedialnej przedszkolaki zobaczyły środek helikoptera, kokpit, miejsca lądowań itp. Pan Piotr opowiedział o swoim specjalnym ubiorze i jego elementach m.in okularach. Chętne dzieci mogły przymierzyć kask z całym jego wyposażeniem. Dziękujemy serdecznie za odwiedziny, wspaniałą opowieść i chęć podzielenia się z nami ciekawostkami pracy pilota.