• Wigilijka

• Spotkania wigilijne we wszystkich grupach przebiegały w radosnej atmosferze, przy dźwiękach kolęd, wspólnym składaniu sobie życzeń, przepysznym obiedzie i świątecznych wypiekach. Oczywiście nie zabrakło także prezentów pod choinką. To był niezwykły czas, pełen uśmiechu dzieci.

• Świąteczny koncert kolęd

• 20 grudnia w naszym przedszkolu odbył się koncert "Hej, kolęda!".  To wydarzenie wprowadziło nas w świąteczny nastrój, a także pozwoliło zapoznać się z historią, wyglądem oraz brzmieniem instrumentu muzycznego - skrzypiec.

• Wizyta Prezydenta Miasta

• 19 grudnia nasze przedszkole odwiedził Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Pan Mieczysław Kieca.

W tym szczególnym przedświątecznym okresie przeczytał naszym przedszkolakom opowiadanie "Dziadek do orzechów i król myszy". Było magicznie, było pięknie. DZIĘKUJEMY!

• Świąteczne spotkania z rodzicami

• Coraz bliżej święta, więc w naszym przedszkolu rozpoczęły się świąteczne występy. Misie wystąpiły  w "Świątecznych Jasełkach", Liski wystawiły inscenizację "Jak to aniołki miejsca szukały", Żabki wystąpiły w "Zimowym przedstawieniu", a aktorski tydzień zakończyły Kotki, wystawiając "Magię Świąt". Świąteczne spotkania z rodzicami wprowadzają w radosną atmosferę oczekiwania na Boże Narodzenie, rozwijają indywidualne predyspozycje i uzdolnienia dzieci, a także dają możliwość nabycia odwagi i śmiałości.

Wszystkie dzieci świetnie poradziły sobie w odgrywaniu przydzielonych im ról, pięknie śpiewały, grały na instrumentach i tańczyły. Dla naszych aktorów należą się gromkie brawa!

• Koncert Orkiestry Górniczej

• Z okazji minionego święta Górników, całe przedszkole, dzięki zaproszeniu Przedszkola nr 19, miało okazję wziąć udział w koncercie Orkiestry Górniczej z kopalni Knurów-Szczygłowice. Występ został połączony z prezentacją munduru górniczego, znaczeniami pióropuszy ze stopniami górniczymi. Dzieci zostały zapoznane ze zwyczajem "Barbórkowym" i pasowaniem „Górniczy stan, hej niech nam żyje”. Przy dźwiękach orkiestry dzieci brały udział w zabawach oraz miały możliwość poznania różnych instrumentów.

• Odwiedziny Świętego Mikołaja

• 6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie.

Mikołaj przybył także do naszego przedszkola. Dzieci od rana podekscytowane czekały na specjalnego gościa. Przygotowały dla niego wiersze, piosenki, tańce, a gdy w końcu pojawił się w drzwiach sali, z radością go powitały. Każde dziecko (a nawet Panie!) otrzymało prezent i zrobiło sobie pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.